Gaminkime lengvai!!!

Valentinos Tupperware Skonio vakarėliai

Silikono forma + Trapios tešlos pyragas gruodžio 11, 2008

Filed under: Pyragai, keksai — Valentina @ 9:46 pm
Tags: ,

Savaitgalį žiūrėjau Oliverio laidą, kurioje gamino trapią tešlą (saldiems ir antriems patiekalams). Ir kaip tik išbandžiau.

Taigi saldžios trapios tešlos receptukas…

Jums reikės:
500 g miltų
250 g sviesto
100 g cukraus pudros
2 kiaušiniai
citrinos žievelės
truputį pieno (nepyliau)

Prasijoti miltus, sumesti sviestą (aš pjoviau gabalais, manau, galima ir sutarkuoti) ir rankomis minkyti sviestą su miltais, kad gautųsi masė kaip smėliukas. Sudėti cukrau pudrą, patarkuoti citrinos žievelės, vėl patrinti. Įmušti kiaušinį, išminkyti. Įmušti antrą, išminkyti. Pieno, man rodos, aš nepyliau.

Tešlos neperminkyti, visgi tai trapi tešla. Suspausti į gumulą, apvynioti plėvele ir įdėti į šaldytuvą 30 min.

Po pusvalandžio iškočioti pyrago pagrindą, gražiai perkelti į silikono formą, sudėti įdarą ir uždengti kitu tešlos iškočiotu blynu/galima papuošti juostelėmis ar iš vis nieko nedėti. Kepti ~35-40 min. 180C įkaitintoje orkaitėje.

Trapios tešlos pyragas su obuoliais ir juod. serbentais

Trapios tešlos pyragas su obuoliais ir juod. serbentais

LABAI SKANU!

Įdaras: obuoliai, juodieji serbentai (šaldyti), cukrus. Visa tai rankomis išmaišiau, kad serbentai išleistų sultis. Išdėliojus ant pagrindo, ant viršaus padėliojau sviestuko ir uždengiau.

Tešlos užteko 2 pyragams (antrą dalį užšaldžiau, ir panaudojau šiandien). Labai patiko citrinos žievelės tešloje. Ir jau kelinta karta pastebiu, kad po užšaldymo tešla man daug skanesnė (tiek ši, tiek mielinė).
Beje tešlą galima paruošti ir kombaine ar Tupperware Quick Chef’e.

Oliverio tešlos receptas

Reklama