Gaminkime lengvai!!!

Valentinos Tupperware Skonio vakarėliai

Savaitgalio skanėstai: mielinė tešla gruodžio 6, 2008

Filed under: Duona — Valentina @ 11:17 pm
Tags: , ,

Viena mergina užklaus manęs, kaip aš ruošiu mielinę tešlą. Hmmm… Na lyg paprastai, nieko gi ten ypatingo (nors prieš 1-1,5 metų mielinė tešla versdavo drebėti, ar pavyks, ar iškils, ar iškeps ir pan.). Kiek darau mielinę tešlą, niekad nesusimąstau, kaip aš ja darau, kiek laiko kildinu, kur laikau ir pan. Tiesiog ruošiu ir tiek.

Dažniausiai mielinę tešlą ruošiu: 1. picai, 2. duonai (tiksliau batonui), 3. pyragaičiams (Šv. Kalėdoms ruošiu iš mamos parsivežtus pyragaičius… tiksliau iš mamos parsivežtą receptą, o pyragaičiai būna kiekvienom Kalėdom 🙂 ).

Taigi šiandien pasiruošiau… ir kibau į tešlos minkymą… Buvo 2 planai: pica ir duona (duona rytojaus pusryčiams, tiksliau skanėsto ruošimui pusryčiams, bet apie jį rytoj).

Duonos receptas (šaltinis kuking.net)

Jums reikės:
375 g kvietinių miltų
5 g sausų mielių
1 v. š. sviesto
1 a. š. druskos
~ 190 ml vandens
1 a. š. cukraus

Greitkratyje suplaukiau vandenį, mieles ir cukrų. Leidau pastovėti apie 10 min. BtB dubenyje supyliau miltus, druską, išmaišiau ir į šią masę supyliau greitkratyje paruoštą plakinį… užraitojau rankoves ir minkiau. Galiausiai supyliau ištirpintą sviestą. Ir vėl minkiau. Ilgai. Gal 15-20 min.

Tešla gavosi labai elastinga, nelimpanti prie rankų (nereikėjo nei papildomai miltų).

Tešlą palikau dubenyje, uždengiau sandariai dangčiu, ir palikau kilti. Ši karta susimąsčiau dėl kildinimo. Kelios kolegės pasakojo, kad tešlą kildina tiesiog dubenyje, neorganizuojant papildomos šilumos. Pabandžiau ir aš taip. Deja, per pusvalandį man tešla nekilo. Taigi grįžau prie savo greito metodo: dubenį įstačiau į šiltą vandenį. Tai suveikė 😀

Iškilusią tešlą vėl paminkiau, suteikiau gražią formą ir įdėjau į kepimo formą (kepiau UltraPlus inde). Palikau dar 15 min. iškilti (na ir kol sušils orkaitė).

Kepiau 10 min 210C įkaitintoje orkaitėje, vėliau sumažinau iki 200C ir kepiau dar 20 min.

Duona skurdinimui

Duona skurdinimui

SKANAUS!!!

Kitas, svarbiausias, kepinys šiai dienai – pietus PICA. Vieną rytą teko ragauti labai skanią picą. Skani ne įdaru, nes įdarų (hmmm… o juk pica ne su įdaru, o “antdaru“ :D) galima paruošti begalę… Bet kaip man patiko tešla: plonutė, minkštutė… Taigi ir aš pabandžiau išsikepti… ir tikrai gavosi pasakiško pado pica 😀

Picos tešlą ruošiau kitame Tupperware dubenyje (didžiajame 7,5l – man jame patogiausia minkyti:  neišbarsto miltai, patogiau “sulenda“ rankos į dubenį 🙂 ). Tešlą kilti palikau irgi be šilumos (tik vonioje palikau, kad dubuo netrukdytų). Juk eksperimentas 😀 (ps abi tešlas dariau viena po kitos). Po pusvalandžio tešla kažkiek pakilus, bet ne dvigubai. Bet dėl to nesukau galvos, paėmiau gabalėlį tešlos ruošti picą. Kol ruošiau, kol kepiau, likusi tešla ir iškilo. Šaunu! Visgi mielinei tešlai man storesnis dubuo labiau patinka! (tiesa, ir BtB dubenyje tešla duonai iškilo 🙂 tik dubuo buvo šiltam vandeny).

Pica

Pica

Ką naudojau Tupperware?
Greitkratis, BtB serijos dubenys (3,5l dubuo su kiauraindžiu, 7,5l dubuo), UltraPlus (galima ir silikono formas)

Vat tokie šios dienos eksperimentai. Rytojau laukia pusryčių skanėstas su lašiša, varške ir šviežiai kepta duona!

Reklama